מבנה הקבע

הגידול העקבי במספר התלמידים, המסירות האינסופית של הצוות והשם הטוב שהולך לפנינו אצל כל הגורמים המקצועיים- הביאו את מנהל מקרקעי ישראל לאשר לנו בנייה של אתר קבע מתאים וראוי, קריה חינוכית שתכלול מתחם פנימייה, מתחם בית ספרי ומשק חקלאי.
בחודש חשוון תש"פ (אוקטובר 2019) התחלנו בעבודות ולאחר מספר חודשי עבודות עפר וחפירת בור ענק, הגענו ב"ה בטבת תשפ"א (דצמבר 2020) לסיום השלד של קומת המרתף שגודלה כ 750 מ"ר. התחלנו מיידית בעבודות פנים כדי להכין את הקומה לשימוש כבר בשנה"ל תשפ"ב!

במרתף יהיו חדר כושר, חדרי חוגים ואולם התכנסות ובשתי הקומות הנוספות, 8 כיתות לימוד, נגרייה, סדנאות חשמל ומחשבים ואגף טיפול עבור העובדים הסוציאליים והמטפלים הרגשיים.

הבנייה מתבצעת על ידי בוגרים של הישיבה שנענו לקריאה שלנו להיות שותפים בבניית מבנה הקבע, עובדה , ייחודית, מרגשת ומשמחת מאוד המסמלת מאוד את הקו החינוכי של הישיבה המחנך לעמל, לחריצות, לשותפות, ולקשר חם והרגשת שייכות ומשפחתיות. שווה לצפות בסרטון זה.
משימה זו דורשת משאבים רבים ואנו רואים בה הזדמנות משמעותית לשיפור המעטפת שאנו מעניקים לתלמידים. נשמח מאוד לשותפים שיתנו כתף ויסייעו לנו בנושא זה.
תמיכתכם תאפשר ליותר תלמידים לרכוש מקצוע לחיים, לקבל טיפול בסביבה מקצועית ונוחה יותר, וליהנות מכיתות לימוד וסדנאות ברמה גבוהה שתעודד למידה.

עלות פרויקט זה נאמדת בעלות כוללת של כ 13 מיליון ש"ח.
נשמח לסיוע ונשמח להנציח את יקיריכם בבניין או באחד מחלקיו.

עלויות הבניה – בניין בית הספר והמרכז הטיפולי

עבודות פנים בקומת המרתף -

עלות הבאת הקומה למצב בו ניתן יהיה להשתמש בו מוערכת לפי מחיר של כ 2,000 ₪ למ"ר

 

כיתות הלימוד

שמונה כיתות הלימוד מיועדות עבור לימודי הקודש, לימודי היסוד (מתמטיקה, עברית ואנגלית) וכן עבור לימודי מגמה שאינם דורשים עבודה מעשית בסדנה.

גודלה הממוצע של כל כיתה הינו כ-60 מ"ר.

סדנת הנגרות

השילוב הייחודי בין סדנת לימוד בה עוברים על כל השלבים העיוניים, מיסודות העץ ועד שימוש במכונות חדישות ועדכניות, לבין מתחם ייצור מסחרי בו רוכשים התלמידים ניסיון מעשי- הוא הגורם העיקרי לכך שבוגרינו מגיעים להישגים מרשימים כשכירים וכעצמאיים.

שטח הסדנה הוא 360 מ"ר, כולל מתחם עבודה ידנית, מתחם מכונות וייצור, מחסן עצים וחדר צבע.

מעבדת המחשבים  

במרכז לימוד בו קיימת מגמת תחזוקת מחשבים ורשתות – אך טבעי שתהיה כיתת מחשבים. 
החידוש אצלנו הוא שמעבדה אחת מתוך השתיים מיועדת ל…תלמידי מגמת הנגרות המתמחים בעבודה על C.N.C. (עיבוד שבבי) בה הם לומדים לעצב ולתכנן את המוצר בעזרת תכנות מתקדמות, ליצור קובץ פקודות ולשגר למכונה לייצור.


שטח כל כיתה הוא כ 50 מ"ר.

סדנת החשמל

מגמת "חשמלאי מוסמך לתעשייה" היא מגמה עיונית ברמה גבוהה. לצד הדרישות הלימודיות הגבוהות, נפתחות גם אפשרויות תעסוקה נהדרות עבור בוגרינו.
על מנת למקצע את הנערים שבחרו במגמה הזו אנו מעמידים לרשותם סדנה בה לוחות חשמל ביתיים, לוחות תעשייתיים, מנועים מסוגים שונים ועמדות מחשב – בהם לומדים התלמידים בקרת מנועים ממוחשבת.

שטח הסדנה כ 100 מ"ר.

מרכז טיפול​


בשמונה חדרים המשרים אוירה נעימה, ביתית וחמימה – יפעל הצוות הטיפולי המסור והמקצועי שלנו הכולל את מנהל הצוות הטיפולי, היועץ החינוכי, העובדים הסוציאליים והמטפלים, על מנת לתת לנערים סביבה נעימה, בטוחה ומאפשרת כדי לייעל ולמקסם את הטיפול

שטח האזור הטיפולי הוא כ 105 מ"ר.

חדר מורים, מזכירות וחדר מנהל בית-הספר

על מנת שגם לצוות המסור על מרכיביו השונים, יהיה מקום לחדש כוחות, להתאסף ולהתאוורר – וכמובן, לנהל את המקום באופן מקצועי, חם ואוהב.


שטח כולל של כ 70 מ"ר