לימודי המקצוע
הכנה מיטבית לעולם התעסוקה

בכפר זיתים פועל בית ספר מקצועי בו לומדים לקראת תעודת מקצוע, בפיקוח האגף להכשרה מקצועית במשרד העבודה והרווחהביה"ס הוקם ביוזמת העמותה לקראת שנה"ל תש"ע (2010) ורשת "אורט" נבחרה להוביל את ההקמה ולנהל את ביה"ס.

הבחירה בהקמת בי"ס מקצועי ולא בתיכון עיוני בו רוכשים תעודת בגרות הייתה בכדי לאפשר לתלמידים בעלי מנעד רחב יותר של כישורים ויכולות ללמוד בכפר זיתים ולא לתת (שוב…) מענה רק לכאלו המסוגלים לעמוד בלימודים עיוניים המובילים לתעודת בגרות וללימודים אקדמיים בהמשך.

נקודה נוספת הייתה ההבנה שלציבור החרדי בנקודת הזמן ההיא, בשנת תש"ע – 2010 (ולמעשה גם היום…) היה קל יותר לשלוח את הבן למסלול מקצועי המכשיר אותו לעבודה מעשית מאשר ללימודי בגרות בפיקוח משרד החינוך המעוררים עד היום התנגדות רחבה יותר אצל מרבית המגזר החרדי.

הקשר עם אורט נתן לישיבה את היכולת להתרחב, להעמיק ולהתפתח, ולהפוך את הישיבה למוסד חינוכי מקצועי מן השורה הראשונה בישראל, בו ממוצע הזכאות לתעודה עומד על כ 95%, שיעור כמעט כפול מהממוצע הארצי.

סדר היום מתחיל בתפילה ולימודי קודש ולאחריהם לימוד מקצועות היסודמתמטיקה, עברית ואנגלית. המשך יום הלימודים מוקדש ללימודי המקצוע במגמות השונות ולאחריהם, שיעור תורה נוסף.

מסלול הלימודים הבסיסי הוא בן 4 שנים. השנה הראשונה מוקדשת ללימודי הבסיס והשלמת פערי ידע גדולים ולחשיפה למגמות הלימוד השונותלקראת השנה השנייה בוחר התלמיד את המגמה בה יתמקצע וירכוש ניסיון מעשי בשלוש השנים הבאות.

בכל שנה ישנה קבוצת תלמידים המעוניינת לגשת למבחני הבגרות במתמטיקה ו/או אנגלית ואנו מסייעים להם בכךהשנה ישנה קבוצה של כ 10 תלמידים הניגשים לבגרות במתמטיקה ו 6 לבגרות באנגליתהלימודים מתקיימים בעזרת הצוות בשעות הערב, בזמנם החופשי, לאחר שעות הלימודים!

עיבוד עץ

במגמת עיבוד העץ, לצד לימוד יסודות העץ והפעלת מכשור בסיסי, פתחה העמותה אגף  מסחרי המקבל הזמנות חיצוניות ובו שותפים התלמידים בייצור  מטבחים, ארונות, ספריות ועוד.

כדי לאפשר לתלמידינו להתנסות בעבודה עם המכשור העדכני ביותר רכשה העמותה, בסיוע נדיב של קרן נתן קירש, התעשיין סטף ורטהיימר וקרן קרסו, מכונת C.N.C (כַּרְסֹמֶת, מכונה לעיבוד שבבי) המאפשרת לנו לייצר ריהוט ברמה גבוהה ומקצועית ביותר במהירות ויעילות רבים יותר.

בשלב שני הקמנו מעבדת מחשבים ייעודית בה התלמידים מעצבים ומתכננים את המוצר באמצעות תוכנות עיצוב מתקדמות,  מכינים קובץ עבודה ממוחשב ומשגרים את הקובץ למכונת ה C.N.C לייצור.

תלמידינו יוצאים ל"שוק העבודה" לאחר שהתנסו בכל שלבי הייצור, משלב המפגש עם הלקוח והבנת החלום שלו,  ועד לשלב הסופי של התקנת המטבח או כל מוצר אחר!

חשמל

לימודי מגמת החשמל, מהווים שילוב של ידע תיאורטי עם ידע מעשי. תלמידי המגמה נבחנים בבחינות הגמר הארציות ועומדים בהם בהצלחה גם בהשוואה לתלמידים מבתי ספר אחרים. בסיום 4 שנות לימוד הם מקבלים דיפלומה של "חשמלאי מוסמך לתעשייה". מקומם ב"שוק העבודה" מובטח!

תחזוקת מחשבים ורשתות

מגמת תחזוקת מחשבים ורשתות כוללת אף היא שילוב של יידע תיאורטי ומעשי ומתואמת בחומר הלימודים הן עם חברת מייקרוסופט והן עם סיסקו.

בנוסף לעמידה בתוכנית הלימודים של משרד העבודה הכנסנו לימודי "סייבר" ורובוטיקה בכדי להרחיב את הידע שלהם ולהציב אותם בנקודת זינוק טובה יותר כשירצו להשתלב בשוק העבודה.

רובוטיקה

בלימודי הרובוטיקה אנו מאפשרים לתלמידים להתנסות בחוויית למידה אינטראקטיבית הכוללת שילוב של חיישנים ומנועים, תוך כדי נגיעה בתחומי ההייטק החדשניים ביותר: תכנות, אלקטרוניקה ורובוטיקה. אנו מנסים לייצר סביבת עבודה מודרנית המייצרת חוויית למידה אינטראקטיבית, מרתקת ומושכת, המעצימה יצירתיות ומגבירה למידה