היו שותפים לבניית המתחם החדש!

אנו פועלים מסביב לשעון ובכל האמצעים העומדים לרשותנו, כדי שלכל הנערים המגיעים אלינו תהיה סביבה בטוחה ומאפשרת, לימודים ברמה גבוהה ומעטפת טיפולית מתאימה.

יחד עם זאת, יש לנו את האפשרות, בעזרתכם, לשפר, להוסיף ולהרחיב את הקיים, על מנת להפוך את הבית של תלמידינו לטוב ומועיל יותר עבורם.

פירטנו כאן רשימה של פרויקטים אותם נרצה לקדם בעזרתכם הנדיבה ואנו מבקשים להודות מראש לכל מי שיפתח את הלב ואת הכיס עבורנו.

מחשבים
שעות לימוד פרטני
מעבדות מחשבים
שעות טיפול

מבנה הקבע - בנייה ופיתוח בית הספר והמרכז הטיפולי

הגידול העקבי במספר התלמידים, המסירות האינסופית של הצוות והשם הטוב שהולך לפנינו אצל כל הגורמים המקצועיים – הביאו את מנהל מקרקעי ישראל לאשר לנו בנייה של אתר קבע מתאים וראוי, קריה חינוכית שתכלול מתחם פנימייה, מתחם בית ספרי ומשק חקלאי.
משימה זו דורשת משאבים רבים ואנו רואים בה הזדמנות משמעותית לשיפור המעטפת שאנו מעניקים לתלמידים. נשמח מאוד לשותפים שיתנו כתף ויסייעו לנו בנושא זה.
תמיכתכם תאפשר ליותר תלמידים לרכוש מקצוע לחיים, לקבל טיפול בסביבה מקצועית ונוחה יותר, וליהנות מכיתות לימוד וסדנאות ברמה גבוהה שתעודד למידה.

תכנית למניעה וטיפול בהתמכרות לסמים ואלכוהול​

מתבגרים רבים שותים אלכוהול ואף צורכים סמים קלים, זאת כדפוס חברתי, כבילוי או כבריחה. 
מתוך הבנה כי בנזקי השימוש בסמים ואלכוהול לא די באכיפה והסברה, בנינו תוכנית העוסקת ביצירת מרחב חינוכי המקנה לתלמידים מיומנויות אישיותיות שנועדו לחסן אותם מול פיתויי הסמים, האלכוהול ושאר התמודדויות החיים.

ניסיוננו מלמד שככל שנאמֵן ונכשיר את תלמידי הישיבה במיומנויות אישיות ובין-אישיות, נגביר את הביטחון האישי שלהם כך שכאשר יצטרכו להתמודד עם השאלה אם להשתמש בסמים או לא, יהיו בידיהם הכלים הדרושים בכדי להתמודד. הסברה בלבד, ללא מיומנויות אלו, תותיר אותם חסרי ישע.

התוכנית אותה בנינו פונה לארבעת הערוצים: הנהלה, צוות חינוכי, צוות פנימייה, ותלמידים.

עלות התכנית: כ- 250,000 ש״ח לשנה | גייסנו כבר כ-1000,000
אנו זקוקים ל- 150,000 ש״ח נוספים כדי לצאת לדרך בשנה"ל תשפ"ב

הרחבת פעילות מרכז הלמידה

מרכז הלמידה נותן מענה ותמיכה לתלמידים עם קשיי למידה, לקויות למידה או הפרעות קשב וריכוז – ומסייע באופן פרטני לגשר על פערי ידע גדולים.
כיום, בשל מגבלות תקציב, רק כ-20 תלמידים זוכים לסיוע מסוג זה העומד על כ-2.5 שעות שבועיות, על אף שמרבית התלמידים הלומדים אצלנו זקוקים לתמיכה מהסוג הזה.

עלות ממוצעת של שעה במרכז הלמידה היא כ-85 ₪ עלות מענה שנתי לתלמיד עומדת על כ-8,000 ₪.

שדרוג מעבדות הלימוד​

אנחנו מעודדים את בוגרינו להשתלב בשוק העבודה, ומשקיעים מאמצים ומשאבים רבים על מנת שהציוד שבו ישתמשו יהיה בהתאם לסטנדרטים המקובלים בשוק.
במגמת הנגרות, פועל מתחם בו מייצרים ריהוט ביתי ומוסדי על פי הזמנות בדגש על מטבחים
התלמידים לומדים לתכנן ולעצב את המוצר באמצעות תוכנות מקצועיות ולאחר מכן, הייצור עצמו נעשה בעזרת מכונות מקצועיות ומשוכללות, כולל מכונת C.N.C.
מכונת הקנטים שלנו כבר בת 5 ולא מסוגלת לעמוד בקצב ובאיכות העבודה אליה הגיעה הנגרייה.
עלות מכונה חדשה- כ 200,000 ₪. גייסנו את מחצית הסכום ואנו זקוקים ל 100,000 ₪ כדי להגיע אל היעד.

הרחבת הטיפולים הפסיכולוגיים​

מטבע הדברים, מרבית תלמידינו זקוקים לסיוע וליווי של עובד סוציאלי.
כיום אנו מעסיקים 4 עו"סים במשרה מלאה – אחד לכל שכבה.
יחד עם זאת, אין באפשרותנו לתת מענה לחלק לא מבוטל מהתלמידים, שזקוקים לטיפול רחב ומקצועי יותר עקב קשיים עמוקים יותר כגון קושי בויסות רגשות, אי קבלת מרות, חשדנות כלפי מבוגרים ועוד.
טיפול ממוצע הכולל שעה שבועית עם מטפל יכול להסתיים אחרי מספר חודשים ולעיתים עשוי להימשך גם שנה שלימה ואף יותר. 

עלות טיפול היא כ-250 ₪ לשעה וכ9,500 ₪ לשנה, לתלמיד
אנו זקוקים לעזרתכם על מנת שנוכל להעניק טיפול מקיף ומלא לתלמידים הנוספים הזקוקים לעזרה.

הרחבת מערך החוגים

אנו מאמינים כי חוגי העשרה תורמים לתלמידים, הן בפיתוח הכישרון, גיוון השגרה, רוגע ואווירת יצירה, ולפעמים פשוט כדי לשחרר חלק מהמטען הכבד שהם צברו בחייהם הקצרים יחסית.
זו הסיבה שאנו מקפידים לקיים חוגי העשרה פעמיים בשבוע בהם משתתפים כ18 תלמידים בכל פעם.
כיום אנו מקיימים חוג קפוארה לצד חוג דרמה, חדר כושר לצד חוג צילום אך עדיין ישנם תלמידים רבים שלא מקבלים את המענה הנכון שיאפשר להם לפתח את הכישרון והיינו רוצים להוסיף חוגים כמו קדרות, בישול, אומנות וציור, מַסְגֵרוּת ועוד.
נשמח לסיוע בתחום חשוב זה.

עלות ממוצעת לחוג בשנה היא 20,000 ₪